متخصص جراحی فیبروم

متخصص جراحی فیبروم

یک پزشک متخصص زنان خوب برای درمان فیبروم  ابتدا به علت بروز فیبروم می پردازد و اگر نیاز به درمان باشد روشهای درمانی از فردی به فرد دیگر متفاوت خواهد بود. پزشک متخصص برای تشخیص فیبروم رحمی ممکن است از روش ام آر آی یا سونوگرافی استفاده کند. متخصص فیبروم رحمی پس از تشخیص مشکل شما می تواند بهترین روش درمانی را برایتان انتخاب کند.

شایان ذکر است رشد فیبروم رحم گاهی خودبخود متوقف می شود و بسیاری از این فیبرومها نیازی به درمان ندارند و خودشان خود به خود از بین می روند. اما اگر فیبروم به درمان نیاز داشته باشد، متخصص فیبروم رحم برای درمان آن ممکن است با توجه به تشخیص خود از یکی از راههای زیر برای درمان فیبروم رحمی استفاده کند:

 

هایفوتراپی:

در این روش برای درمان فیبروم رحم، پزشک معالج از امواج اولتراسوند برای تخریب فیبرمها استفاده می کند.

 

عمل هیسترکتومی:

ممکن است  برای خارج کردن فیبرومها از راه جراحی اقدام شود. تنها راه مطمئن برای درمان دائمی فیبروم رحمی، هیسترکتومی است که با برداشتن کامل رحم یا تخمدانها انجام می شود. قبل از انتخاب این روش تمام عوارض و خطرات هیسترکتومی توسط پزشک معالج به بیمار اطلاع داده می شود.

 

میومکتومی:

در جراحی میومکتومی بافت فیبروم دار شده رحم برداشته می شود اما آن بخشی از رحم که سالم مانده باقی می ماند. یعنی  برخلاف هیسترکتومی، رحم به طور کامل برداشته نمی شود.

 

آمبولیزاسیون عروق رحمی:

این روش با قطع جریان خون همراه است. بنابراین خون‌رسانی به بافت فیبروم رحم کندی یا متوقف  می شود تا رشد فیبروم کاهش یا توقف یابد. این روش با عوارض همراه خواهد بود

 

خانم دکتر پوران حاجیان متخصص جراحی فیبروم های رحمی می باشد

 

 

تهران، خیابان ولیعصر، روبروی بیمارستان دی، ساختمان پزشکان دی، طبقه4

8 - 88884507 - 021

شنبه، دوشنبه، چهارشنبه (با تعیین وقت قبلی)

 

 

Dr. Pouran Hajian
© Copyright 2022. All rights reserved باهمکاری آسکین گرافیک
ASKIN GRAPHIC Co.