درمان افتادگی رحم و مثانه

درمان افتادگی رحم و مثانه

افتادگی رحم یکی از شایع‌ترین مشکلاتی می‌باشد که بانوان با آن روبرو هستند، در خصوص افتادگی رحم مهم‌ترین مسئله این می‌باشد که خیلی‌ها علت ایجاد شدن مشکل را نمی‌دانند، یا نمی‌شناسند و یا نمی‌توان بروز آن پیشگیری کنند، بنابراین در بیشتر مواقع زایمان طبیعی، یائسگی و گاهی موارد عفونت‌ها را علت رخ دادن این عارضه می‌دانند .
این در صورتی است که متخصصان و پزشکان زنان عوامل دیگری را تاثیرگذار در افتادگی رحم می‌دانند .

دکتر پوران حاجیان علت اصلی افتادگی رحم را شل شدن لیگامان‌های رحمی می‌دانند و این علت موجب می‌شود که رحم پایین‌تر از جای معمولی خود قرار بگیرد .
افتادگی مثانه از دیگر مشکلاتی است که سبب می‌شود بانوان با آن روبرو شوند، این مسئله بسیار برای بانوان آزار دهنده می‌باشد .
دکتر پوران حاجیان علت اصلی افتادگی مثانه را شل شدن دیواره میان واژن و مثانه می‌دانند، این امر سبب شده مثانه کمی جابجا شود که بر اثر این جابجایی مجرای ادرار هم جابجا می‌شوند در نتیجه زاویه میان مجرای ادرار و مثانه تغییر می‌کنند .

با توجه به آسیب و شل شدگى لیگامان‌هاى رحمى و یا دیواره میان واژن و مثانه، درمان‌هاى متفاوتى پیشنهاد می‌شود. شما می‌توانید با تماس و مراجعه به کلینیک دکتر پوران حاجیان تمام نیازها وبیماری‌های خود را مطرح کنید و از تجربیات ایشان برای درمان خود بهره ببرید.

Dr. Pouran Hajian
© Copyright 2022. All rights reserved باهمکاری آسکین گرافیک
ASKIN GRAPHIC Co.