فیبروم‌های رحمی

جراحی فیبروم‌های رحمی و توده‌های لگنی

برخی از زنان ممكن است به دلیل علائمی مانند خونریزی شدید و قائدگی‌های دردناك، افزایش درد زیرشكم، درد در ناحیه‌های شكمی، لگنی و مهره‌های تحتانی، درد در طول رابطه جنسی، تكرر ادرار و در برخی موارد نازایی به پزشک خود مراجعه کنند، ایجاد تومور در رحم فرد یكى از دلایل بروز این علائم است كه معمولاً تومورهاى خوشخیمى هستند.

شایع‌ترین توموری كه در خانم‌ها به وجود می‌آید فیبروم‌های رحمی هستند. به طور میانگین حدود ٥٠٪؜ خانم‌ها بین سن ٢٥ تا ٤٠ سالگی به فیبروم‌های رحمی مبتلا می‌شوند. فیبروم‌های رحمی توده‌‌های عضلانی خوش‌خیمی هستند كه روی دیواره‌ی رحم  رشد می‌كنند و احتمال بدخیمی شدن آن‌ها بسیار پایین است. فیبروم‌های رحمی یا به صورت تكی رشد می‌كنند و یا تعداد زیادی از آن‌ها در رحم فرد وجود دارد كه اندازه‌ی آن‌ها از گلوله‌ی كوچكی به اندازه‌ی دانه‌ی سیب تا به بزرگی پرتقال و بزرگتر می‌رسد.

فیبروم‌های رحمی بسته به نوع و اندازه و علائمى كه دارند، با صلاحدید پزشک نیاز به درمان دارویى یا عمل جراحى دارند. هنگامی كه فیبروم‌های رحمی در فرد با علائم متوسط و یا شدید همراه باشد، بهترین راه برای درمان عمل جراحی است. خانم دكتر حاجیان با تجربه‌ى بالاى خود در درمان فیبروم‌های رحمی ، بهترین روش را براى درمان به شما پیشنهاد مى‌دهد.

شما می‌توانید با تماس و مراجعه به کلینیک دکتر پوران حاجیان تمام نیازها و بیماری‌های خود را مطرح کنید و از تجربیات ایشان برای درمان خود بهره ببرید.

Dr. Pouran Hajian
© Copyright 2024. All rights reserved باهمکاری گروه طزاحان آسکین گرافیک
ASKIN GRAPHIC Co.