پرینورافی چیست؟

پرینورافی چیست؟

یکی از موضوعات مهم برای انجام هر درمانی، آگاهی کامل نسبت به آن بیماری می‌باشد. با توجه به این موضوع اولین مرحله آگاهی از عمل پرینورافی می‌باشد. پرینه یک کلمه فرانسوی می‌باشد که  به بین ناحیه تناسلی و مقعد گفته می‌شود. پارگی در قسمت پرینه برای خانم هایی که زایمان طبیعی دارند یک امر طبیعی است. پارگی در پرینه می‌تواند درجات متفاوتی داشته باشد و خیلی از موارد به خودی خود درمان می‌شود. ولی با توجه به این موضوع که نقش حیاتی در رابطه جنسی دو طرف ایجاد میکند در مواردی نیاز به عمل جراحی پرینورافی احساس می‌شود.

با توجه به نکاتی که در بالا به آن‌ها اشاره شد پرینورافی یک جراحی زیبایی و ترمیمی می‌باشد که اندازه دهانه واژن را به حالت قبل بر می‌گرداند و کمک شایانی برای رضایت بانوان می‌کند که باعث به وجود آمد رابطه جنسی بهتر می‌شود.

خانم دکتر پوران حاجیان عموما این جراحی را به اشخاصی توصیه می‌کنند که مشکلات زیر را دارند:

  • افرادی که زایمان طبیعی‌های متعدد داشته‌اند.
  • افرادی که در ارگاسم جنسی مشکل دارند.
  • افرادی که خودشان یا شریک جنسی آن‌ها از تنگی واژن رضایت کافی ندارند.
  • خانم‌هایی که به دلیل سن بالا دچار گشادی واژن شدند.
  • خانم‌هایی که دچار افتادگی واژن و مثانه هستند.

این عمل هم مثل بسیاری از عمل‌های دیگر،‌ تخصص و تجربه پزشک از مهم‌ترین عامل بهبودی می‌باشد به دلیل این که تنگی بیش از حد هم می‌تواند یکی از عوامل دردناک در حین رابطه جنسی شود.

مدت زمان عمل جراحی

یکی از مزیت‌های دیگر پرینورافی کوتاه بودن طول مدت عمل می‌باشد. این عمل حداکثر به یک ساعت زمان نیاز دارد که می‌توان هم با بی‌حسی و هم با بیهوشی انجام شود و بانوان عزیز می‌توانند بعد از مدت کوتاهی دوباره کارهای روزمره خودشان را انجام دهند و این جراحی عوارضی مثل خونریزی و نیازی به کشیدن بخیه ندارد.

این عمل را چه زمانی می‌شود انجام داد؟

دیگر مزیت پرینورافی که می‌توان این عمل را بلافاصله بعد از زایمان انجام داد در غیر اینصورت باید در قالب یک عمل زیبایی انجام داد، که می‌توان به همراه عمل لبیاپلاستی انجام داد.

 چه کسانی این عمل را نباید انجام بدهند؟

بانوانی که در چند ماه آینده قصد باردار شدن دارند و یا بیماری خاصی دارند که توصیه می‌شود قبل از جراحی با پزشک متخصص معالج صحبت شود.

خانم دکتر پوران حاجیان توصیه می‌کنند که بعد از عمل جراحی تا ۶ هفته از غذاهای فیبردار استفاده شود که دچار یبوست نشوند و معمولا بعد از ۳ هفته ورزش و کارهای روزمره خودشون با احتیاط شروع کنند و بهتر است تا ۶ هفته از رابطه جنسی خودداری کنند.

در خصوص عوارض بعد از جراحی باید ذکر شود مورد خاصی وجود ندارد ولی احتمال درد وجود دارد که با مسکن‌ها قابل کنترل است.
شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص پرینورافی با شماره‌های مطب دکتر پوران حاجیان تماس حاصل فرمایید و خانم دکتر طی یک جلسه مشاوره و معاینه بهترین روش‌های درمانی مناسب با شرایط شما را به شما اعلام می‌کنند.

از بانوان عزیزی که این عمل را هم انجام داده اند درخواست می شود تجربیات خود را در صفحه شخصی اینستاگرام دکتر پوران حاجیان (Dr.hajian_gyn) با دیگران بانوان در میان بگذارند.  

 

 

خانم دکتر پوران حاجیان

 

تهران، خیابان ولیعصر، روبروی بیمارستان دی، ساختمان پزشکان دی، طبقه4

8 - 88884507 - 021

شنبه، دوشنبه، چهارشنبه (با تعیین وقت قبلی)

 

 

Dr. Pouran Hajian
© Copyright 2022. All rights reserved باهمکاری آسکین گرافیک
ASKIN GRAPHIC Co.